MIASTOMIJANIE
2024

Na wystawie zestawiamy ze sobą fotografie murali z trzech okresów: z 2024 roku, końca pierwszej dekady XXI wieku i drugiej połowy lat 80. XX wieku. Autorem tych pierwszych jest fotoreporter Michał Niwicz, który przez 15 lat dokumentował odchodzące reklamy ścienne. Autorem fotografii malowanych ścian z czasów świetności jest Eustachy Kossakowski, którego zdjęcia pochodzą z Archiwów Artystek i Artystów Muzeum Sztuki Nowoczesnej.
🎨🎨🎨
Kuratorki: Anna Brzezińska-Czerska, Aleksandra Litorowicz
Teksty: Anna Brzezińska-Czerska, Aleksandra Litorowicz
Fotografie główne: Michał Niwicz – ze zbiorów projektów Bliżej Konsumenta i Miastomijanie, Eustachy Kossakowski – ze zbiorów Archiwów Artystek i Artystów Muzeum Sztuki Nowoczesnej