O nas

miasto, sztuka, street art, architektura, badania, edukacja, bioróżnorodność, futurologia

Fundacja Puszka od 2010 roku oddolnie monitoruje, dokumentuje i opisuje sztukę publiczną w Warszawie i w Polsce. Od samego początku swojej działalności zajmowała się przestrzenią publiczną, ze szczególnym uwzględnieniem sztuki, m.in poprzez organizację wydarzeń i wystaw, tworzeniem map i przewodników po Warszawie oraz prowadzeniem cyklów spacerów po mieście. Fundacja prowadzi działalność wydawniczą, wspiera inicjatywy z pola sztuki, architektury, bioróżnorodności czy projektowania, a także prowadzi interdyscyplinarne badania przestrzeni publicznej (m.in. 3-letni projekt badawczy o placach Warszawy, który został nagrodzony nagrodą S3KTOR na najlepszą inicjatywę pozarządową 2019 roku). Wszystkie inicjatywy Fundacji Puszka cechuje długofalowość projektów oraz niekomercyjny wymiar podejmowanych działań.

Fundacja Puszka
ul. Wodniaków 27